۱۳۹۲ تیر ۲۹, شنبه

برگزاری دادگاه یک نوکیش مسیحی دیگر در استان تهران جمعه, 28 تیر 1392

.دادگاه یکی دیگر از نوکیشان مسیحی  در دادسرای دادگاه انقلاب شهرستان رباط کریم برگزارشد .در این جلسه اتهامات این نو کیش مسیحی به وی ابلاغ گردید.
به گزارش « محبت نیوز» ، در تاریخ 15 تیرماه سال جاری ( 6 جولای 2013) ، دادگاه " ابراهیم فیروزی"  از نوکیشان مسیحی که توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بود در شعبه دوم بازپرسی دادگاه انقلاب شهرستان رباط کریم از توابع استان تهران به ریاست قاضی بابایی برگزار شد.
بر اساس این گزارش جلسه دادگاه برای رسیدگی به اتهامات این نوکیش مسیحی با حضور افرادی از وزارت اطلاعات تشکیل گردید.
در این دادگاه اتهاماتی مبنی بر اقدام به راه اندازی سایت مسیحی، ارتباط با عناصر مورد دار در خارج از کشور، برگزاری کلیسای اینترنتی و ترویج مسیحیت صهونیستی و ... به وی زده شد.
ابراهیم فیروزی با رد این اتهامات، خود را به دور از مسائلی همچون ترویج مسیحیت صهونیستی دانست و آن را ساخته و پرداخته عناصر امنیتی و بازجویان ذکر کرد بگونه ای که قاضی متن کیفر خواست را دچار نقص دانست و صدور حکم را به آینده موکول کرد.
این نوکیش مسیحی همچنین در حال حاضر تمام مدارک شناسایی خود از قبیل گذرنامه، شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت خود را در توقیف می بیند و عملن زندگی اجتماعی وی به دلیل در اختیار نداشتن مدارک شناسایی دچار خدشه و مشکل گردیده است.
لازم به یادآوریست ، ابراهیم فیروزی 28 ساله در روز پنجشنبه 17 اسفند ماه 1391 برابر با ( 7 مارچ 2013) در محل کارش توسط چهار تن از ماموران لباس شخصی‌ بازداشت شد ، ماموران ضمن بازداشت نامبرده برخی از لوازم شخصی ، کامپیوتر و کتاب‌هایی با موضوعات الهیات مسیحی وی را ضبط و توقیف کردند.
فیروزی روز دوشنبه مورخ 9 اردیبهشت 1392 برابر با ( 29 اپریل 2013 ) پس از گذراندن 53 روز بازداشت در زندان اوین با سپردن سند ملکی به ارزش 30 میلیون تومان بطور موقت آزاد شد.
این نوکیش مسیحی پس از بازداشت به بند 209 زندان اوین منتقل و به مدت 10 روز تحت بازجویی زیر نظر بازجویان بازداشتگاه زندان اوین قرار داشت . "ابراهیم فیروزی" پس از پایان دوره 10 روزه بازجویی خود به بند 350 زندان اوین منتقل و با دیگر زندانیان مسیحی همچون ، سعید عابدینی ، فرشید فتحی ، مصطفی بردبار ، ... و برخی دیگر از زندانیان عقیدتی هم بند بود.
 ابراهیم فیروزی ساکن شهرستان رباط کریم در (چهل كیلومتری جنوب غربی تهران) و در همان منطقه‌ای زندگی می کند که چندی پیش «ستاربهشتی»، کارگر وبلاگنویس توسط پلیس فتا دستگیر شد و بر اثر شکنجه در زندانهای جمهوری اسلامی جان خود را از دست داد.
گفتنی است در هفته های گذشته نیز دادگاه محمد هادی (مصطفی) بردبار از نوکیشان مسیحی ساکن رشت که در ایام کریسمس سال گذشته (پنجشنبه مورخ 7 دی ماه 1391 برابر با 27 دسامبر2012) دستگیر شده بود صبح روز یکشنبه 19 خرداد 1392 (برابر با 9 جون 2013) در شعبه 26 دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شد.
- ایران از بزرگترین ناقضان آزادی مذهب در جهان
کمیسیون آمریکایی آزادی مذهب که وضعیت آزادی های مذهبی در کشورهای مختلف جهان را رصد می کند، در گزارش سالانه خود، ایران را به همراه ۱۴ کشور دیگر جهان در شمار بزرگ‌ترین ناقضان مذهب در جهان معرفی کرد. در این گزارش ایران به مواردی مانند «زیرپا گذاشتن پی‌درپی آزادی‌های اقلیت‌های مذهبی»، «بازداشت و آزارایمانداران و نوکیشان مذاهب و دین‌های گوناگون» و «ایجاد فضای ترس و هراس» متهم شده است. با در نظر گرفتن اینکه طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به طور صریح در مورد آزادی ادیان و پیروان مذاهب غیر اسلامی تاکید شده اما جمهوری اسلامی در عمل نشان داده نه تنها به قوانین داخلی خود بی توجه است، کمترین التزامی به اجرای معاهدات بین المللی را ندارد.