۱۳۹۲ اردیبهشت ۲۹, یکشنبه

عجیب ترین فتوا: پس از مبل، کولر هم برای زن حرام اعلام شد !


.
در این فتوای عجیب آمده که چنانچه زن در غياب شوهر اقدام به  روشن كردن كولر کند ، مساله اي بسيار خطرناك است و مي تواند به رواج فحشا در جامعه بيانجامد !
به گزارش « محبت نیوز»، باشگاه بین المللی خبرنگاران به نقل از العالم خبر داد؛ علماي وهابي در چند سال اخير، علاوه بر فتواي تحريم گروه هاي مختلف و مذاهب مخالفشان، اقدام به صدور فتواهاي مضحكي كرده اند، که با هيچ منطقي قابل تفسير نيست.
در آخرين نمونه از اين گونه فتواها، يكي از مسلمانان- سلفي هاي وهابي- كه بر روي صفحه تويتر، خود را " علامه ابوالبراء " مي خواند، با صدور فتوايي عجیب  اعلام كرد: "روشن كردن كولر براي زن، در غياب شوهر حرام است".
اين علامه سعودي در توجيه اين فتوا تاكيد كرد:« اقدام زن در روشن كردن كولر در غياب شوهر، مساله اي بسيار خطرناك است و مي تواند به رواج فحشا در جامعه بيانجامد".
وي افزود: وقتي زني در غياب شوهر خود كولر خانه را روشن كند، ممكن است همسايه متوجه شود كه زن در منزل است و به همين سبب مرتكب زنا و فحشا شود.
چندی پیش نیز در خبری يکي از سرشناس ترين شيوخ وهابي در فتوايي جديد نشستن زن بر روي صندلي را حرام دانست. "الحبيب عمر بن محمد بن سالم بن حفيظ" يکي از سرشناس ترين شيوخ وهابي،‌ در فتوایی گفته است:‌" اگر زني بر روي صندلي بنشيند،‌ از اسلام خارج مي شود زيرا نشستن زنان بر روي صندلي باعث مي شود که جن ها با او نکاح (عقد ازدواج) کنند و لذا او از دين اسلام خارج مي شود!"